شامپو خانگی ضد شوره سر با شیر نارگیل

اشتراک‌گذاری

هیچ کس نمی‌خواهد از آن دسته از لکه‌های سفید شوره سر که روی ژاکت مشکی زیبایش قرارمی‌گیرد خجالت بکشد، اما این اتفاق می‌افتد زیرا تقریباً به نظر می‌رسد یک راز غیرقابل حل در مورد چگونگی خلاص شدن از شر شوره سر وجود دارد. در بخش عمده، دلیل این امر این است که اکثر شامپو‌های به اصطلاح مخصوص شوره سر، در عین حال سرشار از مواد شیمیایی و مواد غیر بهداشتی هستند.

خوشبختانه، پیدا کردن یک راه حل شامپو ضد شوره که برای شما مؤثر است ممکن است آنقدر که فکر می‌کنید دشوار نباشد، اگر می‌خواهید خودتان این کار را انجام دهید! ابتدا بیایید بررسی کنیم که چرا ممکن است شامپو کار کند یا ممکن است کار نکند تا بتوانید انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید.

شوره سر، از نظر پزشکی به عنوان پیتریازیس سر یا درماتیت سبورئیک محدود به پوست سر شناخته شده است، بیماری است که با وجود درمان های بیشمار در دسترس قرن هاست. محصولات ضد شوره ای جدید که تقریباً روزانه در بازار مکرر هستند، شاید به دلیل افزایش گسترده شیوع شوره سر باشد. (منبع)

ساخت شامپو ضد شوره برای سر

برای جلوگیری از این وضعیت به ظاهر غیرقابل کنترل، به راحتی می‌توانید شامپو ضد شوره‌ای بسیار خوب را  در خانه و فقط با چند ماده درست کنید. به خاطر داشته باشید که شوره سر از پوست سر تولید می‌شود ، نه موهای شما. این بدان معنی است که به آرامی ماساژ دهید تا این ضد شوره سر به پوست سر برسد و همچنین شستشوی کامل موهایتان انجام شود.

خوشبختانه ، این دستور العمل نه تنها شامل چندین ماده ضد شوره است ، بلکه به اندازه کافی ملایم است که چندین بار در هفته استفاده شود. 

برای شروع شیر نارگیل ، روغن نارگیل و صابون کاستیا را ترکیب کنید. شیر نارگیل و روغن نارگیل سرشار  از مواد مغذی به شما کمک می‌کند تا مواد غذایی مورد نیاز مو و پوست سر شما فراهم شود. این تغذیه به ایجاد دفاع از ایمنی بدن و همچنین مرطوب کردن مو و پوست سر کمک خواهد کرد.

صابون کاستیا یک صابون ملایم و گیاهی است که از روغن زیتون ، آب و چربی تجزیه پذیر و غیر سمی تشکیل می‌شود. اگرچه صابون کاستیا ملایم است، ولی می توانید بعنوان تمیز کننده پوست سر از سبوم اضافی استفاده کنید.

بعد از اینکه شیر نارگیل ، روغن نارگیل و صابون کاستیا به خوبی مخلوط شدند ، آب ، سرکه سیب و جوش شیرین را اضافه کنید. این ایده خوبی است که از آب تصفیه شده مانند آب معتبر چشمه برای جلوگیری از مواد شیمیایی استفاده کنید. سرکه سیب برای از بین بردن قارچ و باکتری ها بسیار عالی است زیرا حاوی آنزیم های قدرتمندی است. جوش شیرین به دلیل داشتن ساینده بودن آن با عمل به عنوان یک لایه بردار خفیف و قارچ کش ، می‌تواند به دلیل داشتن مواد ساینده، پوست مرده را از بین ببرد.

حالا روغن رزماری و روغن درخت چای را اضافه کنید. روغن رزماری یک عطر و بوی خوب به این مواد می‌دهد. از آنجا که شوره سر در اثر قارچ ها ایجاد می‌شود‌، انتخاب مواد تشکیل دهنده‌ای که می‌توانند این قارچ ها را مهار کنند‌، مهم است. به همین دلیل است که‌ روغن رزماری و روغن درخت چای برای این ترکیب انتخاب شده است.  روغنهای اساسی رزماری و  روغن درخت چای حاوی خاصیت ضد قارچی هستند و شما ممکن است که فایده اضافه شده ضخامت مو که این روغن ها را تامین می کنند را دریافت کنید!

و در ادامه، شنبلیله گیاهی است که بیشتر به عنوان ادویه در غذاها مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال‌، شنبلیله می‌تواند برای مو و پوست سر شما شگفتی ایجاد کند. تخم شنبلیله ترکیبی دارد که سرشار از پروتئین و اسیدهای آمینه است. این خصوصیات مواد مغذی متراکم باعث ترغیب موهای سالم ، رشد مو می‌شود و می تواند به رفع پوسته های منزجر کننده شوره سر کمک کند. به ویژه‌، شنبلیله دارای غلظت بالایی از لسیتین است که یک نرم کننده طبیعی است. این نرم کننده می‌تواند به تقویت کلی مو کمک کند.

اطمینان حاصل کنید که همه مواد کاملاً مخلوط شده اند. مخلوط را درون یک ظرف شامپو با درب فشاری بریزید ، یا در صورت تمایل از شیشه استفاده کنید.

برای استفاده ، موهای خود را به سادگی مرطوب کنید. مقدار کمی در کف دست خود قرار داده و شروع به مخلوط کردن آن در مو کنیدبرای به دست آوردن مزایای این روش درمانی طبیعی بهتر است کمی مخلوط را روی موهای خود نگهدارید.

رای نتیجه‌گیری بهتر هر روز از این شامپو استفاده کنید. بطری را قبل از مصرف هر بار تکان دهید. اگر هرگونه ناراحتی یا واکنش آلرژیکی را تجربه کردید‌، بلافاصله مصرف آن را قطع کنید. قبل از شستشوی کامل ، یک تست آزمایشی را انجام دهید.

فرمول ساخت شامپو ضد شوره خانگی با شیر نارگیل

مواد لازم برای شامپو شیر نارگیل

 • ۱-۱/۲ فنجان (تقریبا ۱ کنسرو) شیر نارگیل
 • ۱/۲ فنجان صابون مایع کاستیا
 • ۱/۲ فنجان آب تصفیه شده
 • ۱/۲ قاشق چایخوری روغن نارگیل تصفیه نشده
 • ۱ قاشق چایخوری سرکه سیب
 • ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین
 • ۲۰ قطره روغن اسانس رزماری
 • ۱۵ قطره روغن ضروری درخت چای
 • ۱ قاشق غذاخوری تخم شنبلیله زمینی

دستور تهیه شامپو ضد شوره سر نارگیل

 1. برای شروع شیر نارگیل ، روغن نارگیل و صابون کاستیا را در یک کاسه ترکیب کنید.
 2. بعد از اینکه شیر نارگیل، روغن نارگیل و صابون کاستیا به خوبی مخلوط شدند، آب، سرکه سیب و جوش شیرین را اضافه کنید.
 3. روغن رزماری و روغن درخت چای را اضافه کنید.
 4. در آخر ، شنبلیله را اضافه کنید و مطمئن شوید که همه مواد کاملاً مخلوط شوند.
 5. مخلوط را درون یک ظرف شامپوی با درب فشاری بریزید.

منبع: draxe.com/beauty/anti-dandruff-shampoo