فرمول شستشوی مو با محلول سرکه سیب

اشتراک‌گذاری

به نظر می رسد سرکه سیب، از سم زدایی بدن گرفته تا مراقبت از پوست بدن را در بر می‌گیرد، اما واقعاً از حدود ۴۰۰ سال قبل از میلاد مسیح سرکه سیب کاربرد داشته است. که بقراط، پدر پزشکی، بدلیل خصوصیات درمانی و پرانرژی بودن سرکه سیب از آن برای پاکسازی کردن ویا سم زدایی طبیعی استفاده کرده است. بقراط حتی سرکه سیب را به دلیل خواص درمانی آن مخلوط با عسل استفاده می‌کرد.

سرکه سیب برای بهبود هضم نیز مفید می‌باشد.

امروزه از بیشتر محصولات مو و پوست روغنهای طبیعی موجود در بازار دوری کنید. زیرا این باعث خشکی می‌شود و حتی می تواند باعث ایجاد شوره سر شود! اما اسیدیته موجود در سرکه سیب می‌تواند این روند را با متعادل کردن سطح pH طبیعی پوست سر و مو شما متوقف کند. در حقیقت، این اسیدها و آنزیم‌های موجود در سرکه سیب می‌توانند باکتری ها را ازبین ببرند، که این باکتری‌ها می‌تواند باعث ایجاد بسیاری از شرایط بدی در  پوست سر و مو مانند شوره سر ، خارش پوست سر از اگزما، ریزش مو و حتی طاسی شود.

بیایید یک سرکه سیب در منزل برای شستشوی مو درست کنیم!

یکی از نکات جالب در مورد محلول سرکه سیب این است که شستشو با سرکه سیب می‌تواند به تعادل pH موهای شما کمک کند. سرکه سیب از این نظر عالی است که می‌تواند باقیمانده محصول موجود در موهای شما را از بین ببرد. فایده دیگر این است که به عنوان ماده ضدعفونی کننده طبیعی عمل می‌کند و موهای شما را احیا می‌کند و باعث می‌شود نرم و صاف باقی بماند. حتی می‌تواند مو را لوکس و فوق العاده براق کند!

خوب ، حالا که سرکه سیب در یک بطری بریزید، آب تصفیه شده را اضافه کنید. آب خالص را می توان با جوشاندن آب به مدت یک دقیقه روی اجاق گاز به دست آورد. قبل از افزودن آن به شستشوی سرکه سیب حتماً بگذارید خنک شود. پس از افزودن ، خوب تکان دهید.

داشتن عطر و بوی دلپذیر به ترکیب شما مزیت اضافه‌ای است که از روغنهای اساسی تهیه می‌شود. روغن ضروری لیمو نه تنها رایحه‌ای  به این محلول می‌بخشد، بلکه به دلیل داشتن توانایی پاکسازی سموم از بدن را نیز دارد. این می‌تواند پوست را پاکسازی کند و حتی به عنوان دافع مشکلات عمل کند! رزماری یک افزودنی شگفت انگیز است زیرا می‌تواند به طاسی و همچنین به عنوان یک ضخیم کننده مو کمک کند. روغنهای اساسی را اضافه کنید، درپوش بطری را محکم ببندید و خوب تکان دهید.

برای استفاده ، بعد از استفاده از شامپوی جوش شیرین ، سرکه سیب سرکه را داخل موهای خود بریزید تا مطمئن شوید که تمام موها و پوست سر را پوشانده است. یک بطری اسپری راهی آسان برای پراکنده شدن آن در کل مو و پوست سر است. اجازه دهید سرکه سیب شستشو داده شود تا ۳-۵ دقیقه قبل از آبکشی در موهای شما بنشیند. در حالی که این شستشو موهای شما را حالت می‌بخشد.

فرمول محلول سرکه سیب برای شستشوی مو

مواد لازم:

  • ۱/۸ لیوان سرکه سیب ارگانیک
  • ۳/۴ فنجان آب تصفیه شده
  • ۱۰ قطره روغن اسانس لیمو
  • ۱۰ قطره روغن اسانس رزماری
  • بطری شیشه‌ای تمیز

دستور تهیه محلول شستشوی مو با سرکه سیب

  • در بطری شیشه ای خود ، سرکه سیب را اضافه کنید.
  • سپس ، آب خالص شده را اضافه کنید. درپوش محکم ببندید و خوب تکان دهید.
  • اکنون روغنهای ضروری را نیز در آن قرار دهید. دوباره تکان دهید تا خوب مخلوط شود.
  • بعد از شامپو زدن روی مو، محلول را بر موی سر بمالید.
  • برای رسیدن به بهترین نتیجه با آب خنک بشویید.

 

منبع:  draxe.com/beauty/apple-cider-vinegar-for-hair