فرمول تهیه کرم اگزما پوست و پوست صورت

اشتراک‌گذاری

کلمه اگزما، از یک کلمه یونانی است که به معنای خراش‌، حباب یا جوش زدن است. لازم است که به جای نیاز به متوسل شدن به کرمهای استروئیدی ، داروهای خانگی مؤثر  برای اگزما وجود داشته باشد ، درست است؟

خوشبختانه ، مراحل آسانی برای بهبودی اگزما و رفع خارش هولناک ناشی از آن وجود دارد. برای کاهش علائم اگزما با رژیم غذایی و خوردن هر دو غذای امگا ۳ و همچنین غذاهای ضد التهاب شروع (کرفس، کلم بروکلی آناناس، زغال اخته،ماهی قزل آلا، روغن نارگیل، گردو و…) می شود.

 تعداد دفعات حمام ها را کاهش دهید زیرا این امر می تواند باعث خشکی و خارش پوست شود. در شلوار گُشاد بخوابید تا از خراشیدن شبانه جلوگیری کنید. در آفتاب قرار بگیرید تا  بدن خود را سم زدایی کنید. نور مستقیم خورشید بر روی پوست می تواند با افزایش تولید ویتامین D باعث بهبود اگزما شود، که این امر باعث افزایش ایمنی می‌شود.

نکته آخر اینکه این کرم اگزما خانگی را در خانه تهیه کنید تا پوست را مرطوب و با خاصیت ضد اگزما شود. 

کرم اگزما خانگی

دفاع خود را در برابر اگزما با این کرم انجام دهید. یک ماده اصلی  روغن اسانس اسطوخودوس است که به بهبود پوست قرمز و خشک همراه با اگزما کمک می‌کند. یکی دیگر از کره شی باتر، که پر از ویتامین A طبیعی است، در بسیاری از شرایط پوستی به عنوان یک ضد التهاب و کمک کننده است.

تجهیزات:

 • شیشه دهانه پهن همراه با درپوش.
 • دوعدد دیگ بخار. یکی دیگر از گزینه استفاده از یک ظرف حرارت امن که شما می توانید در یک ظرف پر را با مقداری آب، مانند یک شیشه قرار دهید.
 • میکسر: میکسر دستی یا ایستاده.

نحوه استفاده از آن:

همیشه هنگام استفاده از محصول جدید روی پوست‌، آزمایش به شما توصیه می‌شود‌، به خصوص هنگام استفاده از روغنهای اساسی یا محصولاتی که ممکن است دارای آجیل باشند. پس از آزمایش‌، در صورت تمایل به استفاده ، به سادگی یک یا دو بار در روز روی منطقه آسیب دیده اعمال کنید. حتما از تماس چشمی خودداری کنید و دست ها را بعد از استفاده کاملاً بشویید.

فرمول طرز تهیه کرم اگزما برای پوست

مواد لازم:

 • ½ فنجان کره شی باتر خام
 • ½ فنجان روغن نارگیل (اختیاری: ¼ فنجان روغن زیتون یا روغن بادام)
 • ۱ قاشق غذاخوری عسل محلی
 • ۳۰ قطره روغن اسطوخودوس
 • ۸ قطره روغن ضروری درخت چای
 • اضافات اختیاری: ۵ قطره روغن ضروری شمعدانی و / یا ۵ قطره روغن اسانس میر

دستور تهیه کرم اگزما پوست

 1. با استفاده از یک دیگ بخار یا چیزی مشابه ، کره شی باتر و روغن نارگیل را ذوب کنید تا ترکیب شوند.
 2. عسل را اضافه کرده و هم بزنید.
 3. وقتی همه چیز ذوب شد و به خوبی مخلوط شد ، روغن های اسطوخودوس و درخت چای را به ترکیب بالا اضافه کنید. و باهم مخلوط کنید.
 4. کمی مواد را خنک کنید تا شروع به غلیظ شدن کند اما آن را نرم نگه دارید. برای سرعت بخشیدن به این روند می توانید محلول را برای چند دقیقه در یخچال قرار دهید اما به مدت طولانی در یخچال نباشد. شما نمی خواهید آن را بیش از حد سخت و سفت کنید.
 5. با استفاده از میکسر خود، چند دقیقه با هم مخلوط کنید تا ظاهری نرم و شاداب داشته باشد و درنهایت قوام لوسیون ایجاد شود. می توانید در ادامه هر ۱۰ دقیقه مخلوط کنید به این هدف برسید.
 6. مواد را در شیشه قرار داده و درپوش را ببندید.
 7. در دمای اتاق یا در یخچال نگهداری کنید. در دمای اتاق کمی نرم تر خواهد ماند که ممکن است استفاده از آن را آسان تر باشد.

منبع: draxe.com/beauty/eczema-cream